Złote obrączki od dziesiątek lat są symbolem więzów małżeńskich i elementem wykorzystywanym podczas ceremonii zaślubin. Warto wiedzieć, że obrączki powinny być zarówno eleganckie, dopasowane do stylu noszącego, jak i trwałe, by podczas codziennego noszenia nie uległy zarysowaniom czy innym uszkodzeniom. Co warto wiedzieć przed zakupem ślubnych obrączek?

Złote obrączki w odpowiedniej próbie złota

Szukając idealnych obrączek, zetkniemy się z nieograniczonym wyborem – obecnie topowi projektanci zaproponują obrączki zarówno z klasycznego, żółtego złota, jak również ze złota białego czy różowego. Ciekawym trendem są również obrączki wykonywane z tytanu lub wolframu – materiały te odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia czy ścieranie. Najchętniej wybierane jest jednak klasyczne złoto. 

Kupując złote obrączki, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na próbę złota. Warto wiedzieć, że stop metali, z których wykonuje się złote obrączki, to złoto z domieszkami. Złoto jako metal jest miękkie, przez co wymaga domieszek, aby było trwalsze i odpowiednie do tworzenia codziennej biżuterii. Procent złota w biżuterii określa próba: 333, 375, 500, 585, 750 i więcej. Analogicznie procent złota wynosi: 33%, 37,5%, 50%, 58,5%, 75%.  Im więcej złota, tym obrączka bardziej kosztowna, ale też delikatniejsza i podatna na uszkodzenia. Rekomendowanym stopem jest stop 585, w którym zastosowano nieco więcej złota niż domieszek. Taka biżuteria posiada świetne parametry techniczne i walory estetyczne. 

Złote obrączki zdobione szlachetnymi kamieniami

Ciekawym trendem ostatnich lat jest tworzenie kompletów złotych obrączek, w których model dla pań zdobiony jest szlachetnymi kamieniami. Najczęściej są to diamenty, jednak nie brak produktów z szafirami, rubinami czy topazami. 

Comments are closed.

Pin It