Temat zdrowia i bezpieczeństwa dzieci i młodzieży jest poruszany podczas pierwszych dni każdego nowego roku szkolnego. Podczas organizacji zajęć w pierwszych tygodniach szkoły, nierzadko w placówkach oświatowych pojawiają się przedstawiciele ubezpieczycieli. Proponują oni ubezpieczenie szkolne w formie zbiorowej. Czy takie ubezpieczenie jest obowiązkowe?

Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie szkolne to polisa, która ma chronić dziecko przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie szkolne oferowane w placówkach oświatowych to najczęściej ubezpieczenie zbiorowe, które odznacza się atrakcyjną, niską ceną. Zanim jednak wykupimy taką polisę, musimy być świadomi, że ubezpieczenia grupowe nie zawsze mają atrakcyjne kwoty gwarantowane. Może to oznaczać, że gwarantowane ubezpieczenie będzie niewysokie i nie pokryje wszelkich niezbędnych potrzeb. Na szczęście ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe – nie musimy kupować polisy w szkole. Warto przyjrzeć się polisom tego typu w wersji indywidualnej. Ubezpieczenie takie zaproponują nam biura ubezpieczeń – warto się nimi zainteresować.

Dla kogo przeznaczone jest ubezpieczenie szkolne?

Polisa ubezpieczenia szkolnego dedykowana jest dzieciom i młodzieży do 26 roku życia. W praktyce taka polisę można jednak zakupić nawet dla noworodka. Zadaniem polisy jest ochrona dziecka przed skutkami nieszczęśliwych wypadków. Polisa ma ważność roku – najczęściej rozpoczyna się ona wraz z rozpoczęciem szkoły. Ubezpieczenie szkolne obowiązuje nie tylko w szkole – polisa całoroczna chroni dziecko zarówno w domu, podczas wyjazdów wakacyjnych czy zabaw na podwórku. Decydując się na indywidualne ubezpieczenie szkolne, zwróćmy uwagę na kwoty gwarantowane. Indywidualna polisa daje możliwość ich podnoszenia, co pozwoli na lepszą ochronę dziecka. Podniesienie kwot gwarantowanych spowoduje również podniesienie kwoty składki polisy.

 

Comments are closed.

Pin It