Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do dziesiątek zdarzeń: wypadków i kolizji. Nierzadko przyczyną stłuczki jest niedostosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Dla kierowców szczególnie problematyczne są remontowane odcinki. Zwężenia i zmiana organizacji przy dużym natężeniu ruchu mogą stać się źródłem chaosu i dezorientacji. Aby zapobiec takiej sytuacji, jednostki odpowiedzialne za stan danego odcinka starannie zabezpieczają remontowane fragmenty, używając oznaczeń poziomych i pionowych. Każdy znak, pachołek, zapora czy tablica umieszczona na jezdni musi być solidnie zamocowana do nawierzchni. Służy do tego podstawa do znaków drogowych.

Wytrzymała podstawa do znaków drogowych – dopracowane rozwiązania

Jeszcze do niedawna znaki pionowe obciążane były workami z piaskiem, betonowymi blokami czy nawet felgami. Dzisiaj prowizoryczne rozwiązania nie znajdują już zastosowania. Do stabilizacji oznaczeń pionowych używane są specjalne bazy.

Podstawa do znaków drogowych wykonana jest z PCV – materiału o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, wilgoć, wysoka i niska temperatura. Baza unieruchamia znak, zapobiega jego przekręcaniu i przewracaniu. Nowoczesne bazy są stabilne, nie zmieniają swojego położenia nawet podczas wyjątkowo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Nie pękają, kiedy najedzie na nie samochód

Uniwersalna konstrukcja

Wytrzymałe bazy mają wszechstronne zastosowanie. Umieszczono w nich otwory montażowe o zróżnicowanej wielkości, kształcie i rozstawie. W prosty, niewymagający użycia siły ani dodatkowych narzędzi sposób można umieścić w nich różne typy znaków i tablic. Co ważne, podstawy mają modułową konstrukcję. Można łączyć je w rozbudowane platformy o bardzo dużej stabilności. Podstawy można układać jedna na drugiej, co ułatwia ich transport i przechowywanie. W sprzedaży znajdziesz modele różniące się wymiarami i wagą.

Rozwiązania przyjazne planecie

Popularne na rynku bazy pod znaki drogowe polskiego producenta produkowane są z materiałów odzyskanych w procesie recyklingu. PCV wytwarzane jest z izolacji niepotrzebnych przewodów.

 

Comments are closed.

Pin It