Warning: The magic method Bunyad_Demo_Import::__wakeup() must have public visibility in /home/u312109734/domains/cream-browser.net/public_html/wp-content/plugins/bunyad-demo-import/inc/class-ocdi-main.php on line 352
Ubezpieczenie turystyczne na wycieczkę w Meksyku - Serwis informacyjny

Wyjazd do Meksyku wymaga szczególnego przygotowania. Co prawda nie będzie potrzebna wiza, bo przy wizytach turystycznych przez pół roku Polacy mają prawo przebywać na terytorium Meksyku przez okres 6 miesięcy. Jak jeszcze należy przygotować się do wyjazdu?

Ubezpieczenie zdrowotne

Przed wyjazdem należy zadbać o wykupienie odpowiedniej polisy, które będzie gwarantowała nam, że w razie potrzeby uzyskamy pomoc medyczną w miejscowych placówkach. Dlaczego? W Meksyku szpitale i przychodnie są dość dobrze wyposażone, specjaliści również świadczą usługi leczniczne na dobrym poziomie, jednak placówki mają prawo odmówić leczenia turysty, jeśli podejrzewają, że nie będzie on w stanie pokryć kosztów leczenia. Nie warto ryzykować, jak naszą wypłacalność ocenią miejscowe ośrodki, lepiej zabezpieczyć się i wykupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.

Trzeba pamiętać, że w Meksyku EKUZ nie obowiązuje.

Co jeszcze powinna zawierać dobra polisa na wyjazd do Meksyku?

W przypadku kosztów leczenia najlepszym rozwiązaniem jest polisa o wartości co najmniej 60 000 euro, osobno powinny być też określone koszty ratownictwa, których wysokość nie powinna być niższa niż 6 000 euro. Warto zadbać, aby polisa obejmowała również OC, NNW czy ubezpieczenie bagażu.

W czasach, gdy koronawirus dominuje życie każdego człowieka warto też zadbać o zabezpieczenie na wypadek zakażenia i kwarantanny. Dobrze, jeśli polisa obejmuje sytuację gdy z powodu choroby nie możemy wyjechać z kraju, jak również sytuację, kiedy rozchorujemy się już podczas urlopu, który z powodu kwarantanny może się wydłużyć.

 

Comments are closed.

Pin It Kwietnik kubik w stylu loft z drewna i metalu ultury.pl zobacz