Znalezienie wygodnego łóżka jest dzisiaj prostsze, niż kiedykolwiek wcześniej. Projektanci podsuwają wiele interesujących propozycji, które warto rozważyć. Łóżko kupujmy przez wzgląd na potrzeby, oczekiwania oraz estetykę. Co wybrać?

Klasyczne łóżka oparte na ramie

Zdecydowana większość osób posiadających osobną sypialnię decyduje się na klasyczne łóżko oparte na ramie. Łóżka takie dostępne są w kilku szerokościach, dzięki czemu świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku singla, jak i pary. Łóżka oparte na ramie wymagają zakupu materaca – to krok w stronę większej wygody, gdyż taki materac możemy dopasować konkretnie pod własne potrzeby. Łóżka oparte na ramie w swoim wnętrzu posiadają dużą przestrzeń, która może być wykorzystana przede wszystkim jako miejsce przechowywania dodatkowych kołder czy poduszek, ale też innych przedmiotów, np. ubrań sezonowych. Łóżka oparte na ramie posiadają często tapicerowane zagłówki, dzięki którym możliwe jest wygodne czytanie wieczorami.

Sofa i łóżko w jednym!

W mieszkaniach blokowych każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Szukając idealnego łóżka, warto postawić na sofę z funkcją spania, która w ciągu dnia jest wygodnym meblem wypoczynkowym, wieczorami zaś zmienia się w komfortowe łóżko. Konstrukcja sofy pozwala na wygodne rozkładanie mebla, a dodatkowo wewnątrz znajdują się komory, które posłużą do przechowywania kołder czy poduszek.

A może łóżko piętrowe?

Wykreowanie niebanalnej przestrzeni wypoczynkowej dla rodzeństwa nie jest dzisiaj trudne. Szukając mebli, które pozwolą na oszczędność miejsca, warto postawić na łóżka młodzieżowe piętrowe. Konstrukcje takie tworzone są z myślą o wygodzie, ale i funkcjonalności. Łóżka piętrowe mogą posiadać dwa materace na dwóch poziomach, lub też jeden – wtedy na dolnym „piętrze” znajduje się dość miejsca do ustawienia biurka z krzesłem. Tak zaprojektowana przestrzeń będzie funkcjonalna i praktyczna!

Comments are closed.

Pin It