Mała architektura miejska to zestaw niewielkich obiektów, które pomagają zagospodarować teren w funkcjonalny sposób. Uliczne i parkowe kosze na śmieci są nieodłączną częścią przestrzeni publicznej. Zapewniają czystość oraz dobrą organizację. Dlatego ważne jest, aby wpisywały się stylistycznie w otoczenie. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby wybrać idealne pojemniki na odpady.

Rodzaje koszy na śmieci

Osoby odpowiedzialne za małą architekturę miejską doskonale zdają sobie sprawę, że kosze na śmieci muszą być dopasowane do otoczenia. Nie każdy rodzaj śmietnika będzie spisywał się odpowiednio w danej przestrzeni. Z tego powodu renomowani producenci wychodzą naprzeciw nawet największym oczekiwaniom aranżacyjnym i oferują różnego typu kosze parkowe oraz miejskie.

  • Kosze wolnostojące – najpopularniejszy rodzaj śmietników, który sprawdza się zarówno na ulicach miast, jak i przy parkowych ścieżkach.
  • Kosze betonowe – wyjątkowo odporne na działanie czynników atmosferycznych i wszelkie uszkodzenia mechaniczne.
  • Kosze do segregacji odpadów – zazwyczaj są to całe stacje pojemników, które umożliwiają ekologiczne dzielenie śmieci.
  • Kosze na psie odchody – świetnie sprawdzają się w parkach oraz na osiedlach.

Oprócz wykorzystanego materiału oraz zastosowania kosze na śmieci mogą różnić się także kolorem. Niektóre śmietniki projektowane są też w stylu retro. Idealnie pasują one do nowoczesnych, celowo postarzanych aranżacji. Warto jednak pamiętać, że podczas wyboru kosza, należy kierować się nie tylko wyglądem, ale także wytrzymałością. Wielofunkcyjne i trwałe pojemniki przetrwają wiele lat eksploatacji w niesprzyjających warunkach.

Miejskie kosze na śmieci dopasowane do otoczenia

Kosze na śmieci powinny być przede wszystkim funkcjonalne oraz estetyczne. Istotne jest jednak również ich rozmieszczenie w danej przestrzeni. Jeśli będą one rozstawione zbyt daleko od siebie, poziom czystości może się nie zmienić ani trochę. Należy też zwrócić uwagę, aby pojemnik nie utrudniał przemieszczania się lub wykonywania różnych obowiązków, jednocześnie pozostając łatwo dostępnym. Źle ustawiony śmietnik może też zakłócać wypoczynek w parkach czy ośrodkach rekreacyjnych.

Kosze na śmieci – cena

Ciężko jest dokładnie określić wydatek, z którym wiąże się zakup miejskiego kosza na śmieci. Cena będzie zależeć przede wszystkim od rozmiaru wybranego modelu. Ogromny kontener na wielkogabarytowe odpady z pewnością będzie kosztować sporo. Tradycyjne pojemniki i kosze wolnostojące to niewielkie obiekty, których cena to zazwyczaj kilkaset złotych. Na ostateczny koszt wpływ będą miały też materiały użyte do wykonania śmietnika. Tworzywo wyższej jakości będzie droższe, ale też o wiele bardziej wytrzymałe. Dodatkowy wydatek może być więc opłacalny.

Zaufany producent koszy na śmieci

Aby mieć pewność, że wybrane kosze na śmieci wykonane są z trwałych materiałów, należy poszukać sprawdzonego producenta z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Firma Konstalmet oferuje różne rodzaje pojemników na odpady, wykonanych z największą starannością. W asortymencie znaleźć można zarówno popularne kosze wolnostojące, jak i stylowe śmietniki betonowe oraz pojemniki do segregacji odpadów. Szeroka gama produktów zapewnia możliwość wyboru obiektu, który idealnie wpasuje się w otoczenie. 

Comments are closed.

Pin It