Produkty spożywcze cieszą się dużą popularnością. I ten fakt wcale się nie zmieni, ponieważ mówiąc kolokwialnie – człowiek zawsze musi jeść. Przedsiębiorstwa, jakie zajmują się tego typu wykonywaniem działalności mogą postarać się o certyfikat IFS. Pomóc go zdobyć może firma DJB doradztwo, która zapewnia wszystkim klientom wsparcie na każdym kroku w procesie certyfikacji, dzięki czemu cały proces zakończy się w sposób pozytywny.

Zalety IFS

Może nie każda osoba będzie do tego pozytywnie nastawiona, aby taki certyfikat faktycznie zdobyć. Ale warto poznać korzyści, jakie niesie ze sobą certyfikacja IFS:

  • wyższa jakość i większy poziom bezpieczeństwa produkowanej żywności,
  • uzyskanie przewagi nad konkurencją,
  • możliwość nawiązania nowych relacji biznesowych,
  • usprawnienie procesów produkcyjnych,
  • zdecydowanie mniejsze koszta, które powiązane są m.in. ze świadomą gospodarką odpadami,
  • legalnie potwierdzone bezpieczeństwo produkowanych wyrobów,
  • większe zaufanie wśród klientów.

Różne rodzaje certyfikatu IFS

Audyt IFS jest niezbędny elementem, jeżeli chodzi o rozpoczęcie procesu certyfikacyjnego. Pozytywnie zakończony proces pomoże przyznać certyfikat IFS,który można podzielić na kilka grup.

Standard IFS Logistic

Certyfikat odnoszący się nie tylko do produktów spożywczych, ale również tych niespożywczych. Jeżeli chodzi o tą drugą grupę pod uwagę bierze się takie elementy, jak transport, magazynowanie, dystrybucja, miejsca załadunkowe i rozładunkowe. 

Standard IFS Broker

Dedykowany dla brokerów lub importerów żywności. Każda z firm zainteresowana tego typu certyfikatem musi na bieżąco informować swoich dostawców o wymaganiach, jakie stawiane są wobec produktów spożywczych, dzięki czemu są one w stanie spełnić wymagania prawne, które opisane są m.in. w obowiązujących procedurach.

Standard IFS HPC

Dedykowany dla produktów użytku domowego, jak również tych, jakie przeznaczone są do higieny osobistej. Są to wszystkie te produkty, jakie mają bezpośredni kontakt ze skórą człowieka. Mowa tutaj o takich rzeczach, jakie użytkowane są w prywatnych domach, jak również u klientów profesjonalnych. 

Standard IFS PACsecure

Ostatni certyfikat, który przeznaczony jest dla tych firm, jakie na co dzień zajmują się produkowaniem pojemników do żywności. Mowa tutaj chociażby o plastikowych pudełkach, folii spożywczej, jak również papieru do pakowania mąk, ryżu i kasz. Są to takie elementy, jakie mają bezpośredni kontakt z produktami spożywczymi.

 

Comments are closed.

Pin It