Zdobienie paznokci to jeden z wielu elementów manicure, jaki oferują salony kosmetyczne. Trendy zmieniają się bardzo szybko, a co za tym idzie, oferty salonów są co chwilę zmieniane. Zdobienia paznokci mogą być wykonywane zarówno na hybrydach, jak i na żelowych paznokciach, a także na paznokciach pomalowanych zwykłym lakierem lub takich, na które nałożony został akryl.

Rodzaje manicure

Najpopularniejszy manicure to paznokcie hybrydowe, które pomalowane są lakierem hybrydowym utwardzonym w lampie UV. Innym rodzajem manicure są paznokcie żelowe, które są przedłużane za pomocą specjalnego żelu, a następnie malowane i utwardzane. Popularne są także paznokcie akrylowe, które pokryte są proszkiem zmieszanym ze specjalnym płynem. Paznokcie winylowe są pokryte lakierem, który nie wymaga utwardzenia.

Przybory potrzebne do wykonania manicure

Aby wykonać manicure, trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie lakiery oraz inne niezbędne przybory, którymi są lampa UV oraz waciki bezpyłkowe. Przed malowaniem paznokci trzeba spolerować płytkę paznokcia za pomocą polerki oraz odsunąć skórki używając dłuta lub specjalnego patyczka. Do wykonania manicure niezbędne są także nożyczki lub cążki, które umożliwią skrócenie paznokci, a także pilniczek do ich spiłowania.

Akcesoria do ozdabiania paznokci

Istnieje wiele akcesoriów do ozdabiania paznokci. Wyróżnić można naklejki, które nakładane są na wyschnięty lakier, a następnie zabezpieczane topem lub lakierem bezbarwnym. Folia transparentna stała się bardzo popularna, a jej aplikacja polega na nakładaniu na mokry lakier małych fragmentów, a następnie ich utwardzeniu w lampie.

Akcesoria do ozdabiania paznokci to także specjalne żele, które umożliwiają wykonanie na paznokciu precyzyjnego wzoru. Żele te nakłada się przy użyciu cienkiego pędzelka i pokrywa topem, a na końcu utwardza. Często do wykonania zdobień na paznokciach używa się cyrkonii, dżetów oraz koralików, z których układać można różne wzorki. Akcesoria te mocowane są za pomocą specjalnego kleju i zabezpieczane topem i tworzą na paznokciach eleganckie zdobienia. Popularne akcesoria do ozdabiania paznokci to różnego rodzaju pyłki do osiągnięcia specjalnych efektów, jakimi są efekt złotej rybki, lustra lub kameleon. Pyłki rozpyla się na mokrym lakierze, a następnie utwardza w lampie. W taki sam sposób aplikuje się na paznokcie brokat, którego drobinki mają różne kształty. Aby ułatwić sobie nakładanie poszczególnych akcesoriów na paznokcie można użyć cienkich pędzelków, patyczka, kopytka lub pęsety.

Więcej informacji znajdziesz na stronie akcesoria do ozdabiania paznokci.

Comments are closed.

Pin It