Szukając idealnej dyscypliny sportu dla siebie coraz większa grupa osób stawia na jazdę konną. Sport ten do niedawna uważany był za drogi i niedostępny dla szerokiego grona osób. Dzisiaj wiemy, że liczne szkółki jeździeckie oferują szkolenia dla osób w każdym wieku w atrakcyjnych cenach. Przygotowując się do pierwszych jazd w siodle warto zadbać o odpowiedni strój – spodnie do jazdy konnej są jednym z podstawowych elementów wyposażenia jeźdźca.

Spodnie do jazdy konnej – czy wspierają jeźdźca?

Nie bez przyczyny spodnie do jazdy konnej są wymieniane jako jeden z najważniejszych elementów ubioru – spodnie tego typu są odpowiednio profilowane, tworzone z konkretnych tkanin i projektowane w taki sposób, aby ułatwiać jazdę. Bryczesy znajdziemy bez trudu w szerokim wachlarzu kolorów i wzorów, a producenci proponują modele zarówno dla pań, panów, młodzieży, jak i dzieci. 

Jak projektowane są spodnie do jazdy konnej? Najważniejsze są tkaniny – powinny być one wybierane z wielką uwagę, gdyż spodnie tego typu powinny zarówno chronić skórę jeźdźca w czasie jazdy, jak również zapewniać mu komfort i nie krępować ruchów. Najczęściej proponowane są dzisiaj spodnie wykonane z mieszanki bawełny oraz włókien syntetycznych: bawełna pozwala na stałe wentylowanie skóry oraz odprowadzanie wilgoci, włókna syntetyczne nadają tkaninie wyższej odporności, jak również pozwalają na uzyskanie elastyczności, co przekłada się na komfort jazdy. Spodnie uzupełniane są o kieszonki, elementy zdobiące, szlufki do paska.

Spodnie do jazdy konnej ze specjalnym lejem 

Elementem, o który często pyta się podczas zakupu bryczesów jest lej – jest to specjalnie wszyte tworzywo, które pozwala na lepsze utrzymywanie się jeźdźca w siodle. Leje mogą mieć również formę silikonowych linii. 

Comments are closed.

Pin It