Płyty indukcyjne są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych rodzajów kuchenek do kuchni. Popularność ta wynika przede wszystkim z nowoczesności rozwiązania, jak i możliwości wyeliminowania gazu z kuchni – dla wielu osób wiąże się to z wyższym bezpieczeństwem domowników. Aby gotowanie na indukcji było możliwe, konieczne są garnki na indukcję. Czym różnią się od klasycznych garnków?

Nowoczesny garnki na indukcję

Szeroki wybór garnków na indukcję sprawia, że konieczne jest poświecenie odrobiny czasu na to, aby znaleźć idealne garnki, dopasowane do naszych potrzeb. Topowi producenci zaproponują garnki stalowe, żeliwne, aluminiowe, ceramiczne. Elementem, który w przypadku garnków indukcyjnych jest najważniejszy, to wielowarstwowe dno. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się garnki na indukcję wykonane ze stali nierdzewnej 18/10, która nie odkształca się, jest zabezpieczona przed działaniem korozji, nie ulega wysokim temperaturom. Wielowarstwowe dno zostało uzupełnione o aluminiowy dysk, którego zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. To przekłada się z kolei na szybsze przygotowanie potrawy. Garnki na indukcję powinny być dobierane pod względem wielkości pól grzewczych naszych kuchenek – warto je wymierzyć i dopasować komplet garnków. Komplety mogą składać się z kilku lub kilkunastu elementów, co również pozwala na dopasowanie zestawu do swoich potrzeb.

Ganki na indukcję dopasowane do oczekiwań

Garnki na indukcję to nie tylko zaawansowane technologie oraz trwałe materiały – to też wysoka funkcjonalność. garnki tego typu posiadają dopasowane pokrywki wykonane ze szkła hartowanego, wygodne uchwyty i rączki z materiałów antypoślizgowych. Uwagę zwracają również wewnętrzne miarki do odmierzania płynów.

Comments are closed.

Pin It