Coraz większa ilość dzieci rozpoczyna trenowanie jazdy konnej. Fascynująca sprawa, że maluchy tak pragną przygody z siodłem. Jeżeli ta fascynacja będzie utrzymywać się u nich na dłużej, można pomyśleć o tym, aby zakupić im profesjonalne buty jeździeckie. 

Dlaczego buty jeździeckie są tak ważne dla dzieci?

Można by ze spokojem powiedzieć, że maluchy mogą jeździć przecież w zwykłych butach. To fakt, ale mówią tak osoby, które nie wiedzą, iż takie dedykowane obuwie jest w stanie zapewnić większy poziom bezpieczeństwa maluchom w siodle. Nie będą one czuły się na samym początku tak pewnie na koniu. Będą nad nimi czuwać dobrzy instruktorzy, ale buty do jazdy konnej są w stanie nie tylko zapewnić im wygodę, ale podnieść poziom bezpieczeństwa. Do tego dzięki nim maluchy poczują się nieco pewniej. Ich samoocena wzrośnie, a co dalej za tym idzie – będą lepiej czuły się podczas jazdy na koniach.

Dobre rozwiązania dla wszystkich dzieci

Jakie więc czynniki należy wziąć pod uwagę, jeżeli chodzi o buty jeździeckie? Nie tak łatwo odpowiedzieć sobie na to pytanie, ponieważ nawet siedmio- czy też dwunastolatki same nie do końca wiedzą, które obuwie będzie dla nich najlepsze. Jako rodzice, należy podjąć konkretną decyzję, która będzie dopasowana m.in. jeżeli chodzi o rozmiar stopy i nogi. Muszą one być wykonane (buty) z materiałów, które dobrze przepuszczają powietrze. Dzięki temu będzie wiadome, że nogi nie będą tak mocno “gotować” się podczas jazd – co jest ważne, w szczególności w okresie letnim. 

Comments are closed.

Pin It