Oryginalne i wygodne meble ogrodowe to podstawa udanej aranżacji tarasu czy ogrodu. Zestawy wypoczynkowe ogrodowe dostępne są obecnie w różnych formach, odpowiednich zarówno do większych, jak i mniejszych przestrzeni. Jakie meble wybrać?

Zestawy wypoczynkowe ogrodowe – co wybrać?

Szeroki wybór zestawów ogrodowych sprawia, że możliwe jest zaprojektowanie przestrzeni ogrodowej w sposób dowolny. Dużym zainteresowaniem od wielu lat cieszą się komplety technorattanowe – zestawy wypoczynkowe ogrodowe tego typu łączą doskonały wygląd oraz wysoką odporność na uszkodzenia i ścieranie. Meble technorattanowe dostępne są w rozbudowanych kolekcjach, co pozwala na wybranie elementów dopasowanych do potrzeb.

Niebanalną formą na aranżację są meble rattanowe – naturalny rattan jest niezwykle pożądanym tworzywem w aranżacji ogrodu czy tarasu. Nowoczesne meble rattanowe tworzone są z pnączy pozyskiwanych z ekologicznych upraw. Dzięki temu pozyskiwanie rattanu nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Meble rattanowe można wykorzystać zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach.

Jak chronić zestawy wypoczynkowe ogrodowe?

By wybrane zestawy wypoczynkowe ogrodowe na długi czas zachowały nieskazitelny wygląd, warto zainteresować się tematem pokrowców ogrodowych. Kupując pokrowce, nie musimy chować już mebli na balkonie, w garażu czy na strychu. Nowoczesne pokrowce ogrodowe dedykowane są dla różnych mebli (sof, leżanek, foteli, stołów), dzięki czemu cały komplet będzie odpowiednio chroniony. Pokrowce ogrodowe tworzone są z tkanin poliestrowych, które zabezpieczone są przed ścieraniem, wnikaniem kurzu, ale też działaniem wilgoci. Splot pozwala na swobodną wymianę powietrza, dzięki czemu na powierzchni mebli nie tworzy się osad.

Comments are closed.

Pin It