Drewno to jedno z najbardziej pożądanych i cenionych tworzyw związanych z budową domu czy stolarką drewnianą. Drewno jest trwałe, dostępne w różnych odcieniach. Okna drewniane są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych. Co warto o nich wiedzieć? Czy są one lepsze od klasycznych okien plastikowych?

Gdzie sprawdzą się okna drewniane?

Elegancja i ponadczasowe piękno – to bez wątpienia dwie najważniejsze cechy okien drewnianych. Stolarka drewniana prezentuje się znakomicie i jest chętnie wykorzystywana zarówno w klasycznych domach, jak i przy elewacjach domów rustykalnych, nowoczesnych czy skandynawskich. Wyjątkowe walory estetyczne sprawiają, że okna drewniane poprawiają wygląd domu i nadają mu charakteru.

Czy okna drewniane to dobra stolarka okienna?

Okna drewniane są dzisiaj prawie tak chętnie kupowane jak klasyczne okna plastikowe. Za ich popularnością przemawia nie tylko wyjątkowy wygląd, ale również świetne parametry techniczne. Okna drewniane w niczym nie ustępują oknom plastikowym, kiedy mowa o termoizolacji – mogą pochwalić się nawet lepszym współczynnikiem ochrony przed chłodem! Współcześnie okna drewniane nie są tworzone z litego drewna, a z drewna w konstrukcji warstwowej, co sprawia, że okna posiadają pewien stopień elastyczności. Okna drewniane zachowają doskonały wygląd na wiele lat, o ile tylko regularnie będą konserwowane. Producenci zalecają konserwację drewna raz w roku lub raz na dwa lata, aby zabezpieczyć to tworzywo przed działaniem wilgoci i promieniowaniem UV. Dzięki zastosowaniu nakładek aluminiowych po zewnętrznej stronie okna możliwe było stworzenie stolarki okiennej, która nie tylko prezentuje się doskonale, ale tez odznacza się wysoką odpornością na wilgoć, promieniowanie słoneczne czy chłód.

 

 

Comments are closed.

Pin It