Wybór okien do domu może nastręczyć wiele problemów – olbrzymia ilość propozycji oraz technologii sprawia, że podjęcie decyzji jest trudne. Okna do salonu to osobne zagadnienie – salon to miejsce, gdzie spędzamy wiele czasu z bliskimi, rodziną. Jakie okna do salonu okażą się najlepsze?

Okna do salonu – jakie powinny spełniać role?

Okna do salonu nie powinny być wybierane przypadkowo – pomieszczenie to służy wszystkim domownikom, jest miejscem, gdzie wspólnie spędzamy czas, podejmujemy gości, odpoczywamy, nierzadko salon to również miejsce podawania posiłków. Salon powinien być przestronny, odpowiednio zaaranżowany i jasny – duża ilość naturalnego światła znacząco wpływa na odbiór tego pomieszczenia.

Okna do salonu – panoramiczne lub przesuwne

Nowoczesne okna panoramiczne to jedne z najchętniej wybieranych produktów – są to modne okna do salonu, które pozwolą na wpuszczenie maksymalnej ilości naturalnego światła. Tak duże przeszklenia sprawiają także wrażenie, że salon naturalnie przechodzi w taras lub też ogród, a zieleń jest na wyciągnięcie ręki. Okna panoramiczne są konstruowane w taki sposób, aby nie tylko doświetlać wnętrza, ale również dogrzewać je – dlatego też okna takie najczęściej wykorzystywane są na południowych ścianach domów.

Inną niebanalną formą na przeszklenie salonu są okna przesuwne. Takie okna do salonu pozwalają nie tylko na unowocześnienie wnętrza, ale też na lepsze zarządzanie przestrzenią. Okna przesuwne, ze względu na swoją konstrukcję, nie posiadają klasycznie otwieranego skrzydła. W ten sposób możliwe jest lepsze wykorzystanie przestrzeni blisko drzwi tarasowych czy też parapetów. Zarówno okna panoramiczne, jak i przesuwne, posiadają wzmocnioną konstrukcję ram, aby możliwe było podtrzymywanie dużych szyb.

Comments are closed.

Pin It