Czy pergola na tarasie sprawi, że nasze miejsce wypoczynkowe stanie się lepsze? Zdecydowanie tak! Zadaszenie tarasu białe to jedna z ciekawszych propozycji na aranżowanie przestrzeni wypoczynkowej – przekonują architekci i dekoratorzy. Jaką pergolę wybrać? Co warto o niej wiedzieć przed kupnem?

Zadaszenie tarasu białe jako funkcjonalne uzupełnienie przestrzeni wypoczynkowej

Relaks blisko zieleni i natury to doskonały sposób na zregenerowanie organizmu. Nie musimy wyjeżdżać daleko poza granice miasta, aby znaleźć spokój: wystarczy odpowiednio zaaranżowany taras. Poza wygodnymi meblami ogrodowymi producenci proponują nam również nowoczesne zadaszenie tarasu – taka pergola tarasowa pozwoli nam skutecznie chronić się przed słońcem i tworzyć komfortowy cień w najbardziej upalne dni. Zadaszenie tarasu białe jest jednym z najchętniej wybieranych – taka konstrukcja nie wymaga specjalnych pozwoleń, dodatkowo całkowicie zmienia ona odbiór przestrzeni i poprawia jej estetykę. 

Jak skonstruowane jest zadaszenie tarasu białe?

Pergola metalowa wznoszona jest na elementach aluminiowych, łączonych modułowo. Taka konstrukcja wznoszona jest szybko, a jej montaż nie sprawia większych problemów. Zadaszenie tarasu białe posiada zintegrowaną rynnę, która pozwala na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb pergoli. Na uwagę zasługuje dach pergoli – jest on tworzony z wysokiej jakości listew aluminiowych, które mogą obracać się wokół własnej osi. O ustawieniu listew decyduje użytkownik. Listwy pozwalają na całkowite zamknięcie dachu i stworzenie skutecznej bariery nie tylko przed słońcem, ale również przed niespodziewanym deszczem. Dach pergoli nie nagrzewa się, przez co nawet w najbardziej upalne dni panuje w jej cieniu przyjemny chłód. 

Comments are closed.

Pin It