Z racji tego, że sezon kąpielowy zbliża się wielkimi krokami, coraz większa liczba kobiet zaczyna rozglądać się za odpowiednim strojem kąpielowym. Nie wszystkie zdają sobie jednak sprawę z tego, że bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie go do sylwetki. Właściwy fason stroju pozwoli ukryć różne mankamenty figury, a także – ukazać jej zalety.

Jaki rodzaj kostiumu kąpielowego wybrać?

Wiele pań zastanawiających się nad tym, czy stroje kąpielowe dwuczęściowe, czy też jednoczęściowe będą najlepszym rozwiązaniem, powinny zadać sobie pytanie o planowany rodzaj aktywności. Bowiem nie tylko wygląd się liczy – równie ważny jest komfort, jaki kostium zapewnia. Dlatego też na początku trzeba zastanowić się, w jakim miejscu użytkowany ma być kostium. Inny strój bowiem sprawdzi się na sportowym basenie, a inny – na egzotycznej plaży. Dobrze dobrany kostium daje pewność, że nic nie zsunie się w trakcie jego użytkowania.

Dlatego też te panie, które chcą aktywnie spędzać czas, powinny omijać szerokim łukiem stroje kąpielowe dwuczęściowe. Wszystko dlatego, że posiadają one lekkie sznurowania i elementy, które w wodzie mogą zwyczajnie się rozpiąć. Podobnie jest, jeśli chodzi o mocno wycięte staniki – nie są one dobrym wyborem podczas pływania.

Na plaży z kolei świetnie będą wyglądać stroje kąpielowe dwuczęściowe. Do opalania są polecane te modele, które odsłaniają dużo ciała.

Rozmiar stroju kąpielowego

Panie, które aktualnie rozglądają się za strojem kąpielowym, powinny sobie zdawać sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie dopasowanie. Nic nie wygląda gorzej, niż za ciasny strój, który wbija się tu i ówdzie. Zbyt małe miseczki także nie wyglądają dobrze, ponieważ powodują nieapetyczne ściśnięcie piersi.

Z kolei zbyt duży strój również nie będzie wyglądał zbyt dobrze – najlepiej wybrać taki, który dobrze przylega do ciała, ale jednocześnie nie jest zbyt ciasny. Te panie, które mają problem z wyborem odpowiedniego modelu, mogą udać się po poradę do profesjonalnego salonu. Zatrudnione tam specjalistki z pewnością chętnie podpowiedzą, na co zwrócić uwagę wybierając strój kąpielowy, by wyglądać w nim korzystnie.

Podsumowując, nie ma stroju kąpielowego, który będzie idealny dla każdego typu kobiecej sylwetki. Dlatego warto wiedzieć, na jakie czynniki zwrócić uwagę, poszukując modelu idealnego dla siebie. Jedno jest pewne – nie trzeba bać się mocnych, wyrazistych kolorów i wzorów. Takie szczególnie atrakcyjnie prezentują się na słonecznej plaży i wspaniale kontrastują z opaloną skórą.

Więcej informacji znajdziesz na stronie strój kąpielowy.

Comments are closed.

Pin It