Depilacja laserowa ze względu na swoją permanentność procesu i spokój z obowiązkiem golenia danej partii ciała ma ogromną przewagę nad innymi, tradycyjnymi metodami depilacyjnymi. Żadna żyletka nie sprawi, że skórą będzie perfekcyjnie gładka. Zawsze zostaje minimalny meszek, którego ciężko się pozbyć. Niekiedy próby kończą się bolesnymi zacięciami i podrażnieniami. Aby być pewnym jakości i niezawodności wybór jest prosty – depilacja laserowa.

 

Charakterystyka i powtarzalność zabiegu

Jak większość osób wie – depilacja laserowa to proces, który swoje działanie opiera o skoncentrowaną wiązkę lasera. Dzięki niemu włos może zostać mówiąc brzydko doszczętnie zniszczony. Prawdziwym celem jest tutaj punkt dzięki, któremu włos sukcesywnie odrasta. Jest nim cebulka włosowa(nie mająca zdolności do regeneracji). Po nakierowaniu laserem na powierzchnię skóry wiązkę światła wyłapuje melanina. Pod jej wpływem w procesie tak zwanej termogenezy nagrzewa się przekształcając energie świetlną w ciepło Podwyższona temperatura do nawet 70 stopni Celsjusza to wartość, której nie wytrzymują cebulki włosowe i ulegają zniszczeniu. Tak zniszczona, najważniejsza struktura włosa nie będzie mogła już produkować ich w przyszłości co da pewność i permanentność zabiegu.

 

Zobacz: Depilacja laserowa Poznań

 

Jednak jest pewien mankament. Zabieg trzeba powtórzyć nawet do 9 razy w odstępach co około 4 tygodnie. Jest to spowodowane koniecznością natrafienia na fazę anagenu – wzrostu cebulki włosowej. Tylko zniszczenie jej w tej fazie da 100% pewność, niestety nigdy nie wiadomo w jakiej fazie włos obecnie się znajduje. Są jeszcze takie fazy jak faza katagenu(zanikania cebulki włosa) czy telogenu(faza spoczynkowa).

 

Depilacja laserowa Poznań Fabryczna

Poznań to miasto, które jest całkiem duże i pokaźne – stąd nie trudno tam znaleźć salony depilacji. Jednak warto wybierać te profesjonalne i sprawdzone miejsca charakteryzujące się bardzo dobrymi recenzjami. Przykładem salonów obecnych w dzielnicy Fabryczna są salony depilacja.pl, którym warto zaufać.

 

 

Comments are closed.

Pin It