Modelowanie twarzy to zabiegi medycyny estetycznej indywidualnie dostosowane do potrzeb pacjenta. Mowa tutaj o działaniach, które mają na celu uniesienie i lifting, a także konturowanie oraz modelowanie wolumetryczne. Najczęściej w tej procedurze wykorzystuje się kwas hialuronowy. Co warto wiedzieć o modelowaniu twarzy? Jak wygląda sam zabieg? Jakich efektów mogą spodziewać się pacjenci, którzy się na niego zdecydują?

Czym jest modelowanie twarzy?

Modelowanie twarzy to zabieg medycyny estetycznej, który przeprowadza się bez konieczności stosowania skalpela. To metoda polegająca w dużej mierze na kształtowaniu rysów i konturów twarzy z pomocą kwasu hialuronowego. Iniekcja wspomnianego preparatu w obszary twarzy wymagające ingerencji lekarza nie jest skomplikowana. Może przywrócić rysom twarzy objętość, promienny wygląd, unieść wybrane partie i w rezultacie skutkować odmłodzonym wizerunkiem.

Jak wygląda zabieg modelowania twarzy?

Omawiana procedura wymaga od pacjenta pewnego przygotowania. To przede wszystkim konsultacja lekarska, na której wyklucza się przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Rozmowa służy również oszacowaniu aktualnego stanu zdrowia pacjenta, kondycji jego skóry i doboru właściwego wypełniacza.

 

Zanim przeprowadzi się wolumetrię twarzy, należy omówić z lekarzem kwestię odstawienia niektórych leków i suplementów. Są to chociażby leki przeciwzapalne. Należy rozważyć, ile dni przed zabiegiem konieczne jest przerwanie suplementacji. Przed procedurą niewskazane są: spożywanie alkoholu, nadmierny wysiłek fizyczny i niektóre zabiegi kosmetyczne.

 

Sam zabieg trwa około 60-90 minut. To czas przeznaczony między innymi na przygotowanie pacjenta do całej procedury. Na jego twarzy lekarz rysuje linie, które mają służyć zwiększeniu precyzji samej iniekcji, jak i osiągnięciu oczekiwanych rezultatów. Jeśli istnieje taka potrzeba, dokumentacja medyczna jest dodatkowo wzbogacana zdjęciami twarzy pacjenta. Iniekcja wybranym preparatem jest wykonywana za pomocą cienkiej igły lub specjalnej kaniuli.

 

Po zabiegu należy przewidzieć dla siebie czas na krótką rekonwalescencję. Istnieje bowiem prawdopodobieństwo, że w wyniku iniekcji na twarzy pacjenta pojawią się siniaki i obrzęki.

Efekty modelowania twarzy

Zabieg modelowania twarzy przynosi wymierne, wielowymiarowe efekty. W zależności od tego, jakie są potrzeby pacjenta, jego zastosowanie pomaga w nadaniu policzkom odpowiedniego kształtu i ich liftingu.

 

Na ten zabieg decydują się również osoby, które chcą złagodzić lub wyostrzyć kontur swojej twarzy. Przykładem mogą być mężczyźni, którym zależy na poważniejszym, adekwatniejszym do ich wieku wizerunku. Wraz z upływem czasu ilość tkanki tłuszczowej w okolicach twarzy również ulega redukcji. Wypełnienie odpowiednich obszarów kwasem hialuronowym może zatem korzystnie poprawić owal twarzy.

 

Modelowanie dotyczy też kształtu nosa czy wypełnienia tzw. doliny łez. To obszar znajdujący się pod oczodołami. Ten zabieg jest także wybierany przez pacjentów, którzy chcą wyeliminować drugi podbródek czy nadać proporcjonalności twarzy po wypadku i kontuzji.

 

Zabieg umożliwia uzyskanie pożądanej symetrii twarzy, uwydatnienie kości policzkowych, a przy okazji również złagodzenie niektórych zmarszczek. Finalnie twarz pacjenta ma wyglądać młodziej i atrakcyjniej.

Czy modelowanie twarzy trzeba powtórzyć?

Kwas hialuronowy jest substancją, która wraz z przemijającym czasem może ulegać wchłanianiu przez tkanki. Z tego też powodu istnieje prawdopodobieństwo, że niektórzy pacjenci, którzy chcą utrzymać osiągnięte rezultaty zabiegowe, będą musieli po jakimś czasie rozważyć ponowne przystąpienie do tej procedury. Uśredniając, osoby po tym zabiegu najczęściej wracają do kliniki po 10-18 miesiącach celem umówienia się na kolejną konsultację i ponowne wstrzyknięcie wypełniacza.

Jeśli z różnych względów czujesz, że modelowanie twarzy może być rozwiązaniem estetycznego problemu, z jakim się borykasz, umów się na konsultację w Klinice Novoderm w Łodzi i porozmawiaj o tym z lekarzem.

Comments are closed.

Pin It