Styl industrialny jest jedną z najbardziej wyrazistych i oryginalnych koncepcji architektonicznych. Mimo tego, że wyklarował się kilkadziesiąt lat temu, dopiero od niedawna stał się w Polsce popularny. Jak narodził się uwielbiany przez trendsetterów styl? Czym charakteryzują się wnętrza zaprojektowane zgodnie z jego wyznacznikami? Sprawdź!

Krótka historia modnej koncepcji

Początki awangardowego stylu sięgają lat 60-tych i 70-tych  XX wieku. Styl industrialny narodził się w nowojorskiej dzielnicy SoHo. Na skutek kryzysu  gospodarczego funkcjonujące tam fabryki zaczęły masowo upadać. Ludzie pozbawieni pracy i środków do życia zaczęli zajmować ogromne przestrzenie należące dotychczas do firm. Z czasem w ogromnych budynkach o otwartym układzie potencjał dostrzegła bohema artystyczna. Magazyny, hale fabryczne i inne budynki poprzemysłowe zyskały całkiem inną funkcję – stały się pracowniami artystycznymi, galeriami sztuki, a potem luksusowymi mieszkaniami.

Czym wyróżniają się wnętrza zaaranżowane w stylu industrialnym?

Mieszkania w stylu industrialnym są przestronne, dobrze nasłonecznione i surowe. Bazą dla każdej aranżacji są specyficzne materiały – czerwona, nadgryziona zębem czasu cegła, beton, postarzane drewno, metal i szkło. Charakter przestrzeni kształtują elementy, które w innych warunkach staralibyśmy się dokładnie ukryć, na przykład tynk odpadający ze ściany, elementy instalacji, przewody i rury. Co ważne, „niedoróbki” nie dają wrażenia niedbałości. Wręcz przeciwnie – wszystkie elementy tworzą dokładnie przemyślaną całość. Jakie meble najlepiej wpisują się w klimat luksusowych loftów? Na stronie notodo.pl znajdziesz kolekcję wysokiej klasy mebli będących esencją industrialnego wzornictwa.

Comments are closed.

Pin It