Warning: The magic method Bunyad_Demo_Import::__wakeup() must have public visibility in /home/u312109734/domains/cream-browser.net/public_html/wp-content/plugins/bunyad-demo-import/inc/class-ocdi-main.php on line 352
Buty na rower kompatybilne z systemem spd - Serwis informacyjny

Jazda na rowerze to aktywność fizyczna, która przeznaczona jest dla wszystkich. Zalety jej uprawiania są niezwykle duże, natomiast wad ma stosunkowo niewiele. Jedyne z nich to może to, że niezbędny sprzęt nie należy do najtańszych, ale jeśli ktoś jeździ dużo i często, to zdecydowanie powinien postawić na jakość.

Aby jazda był efektywna

Jest niezwykły urok w pokonywanych siłą własnych nóg kilometrach, zwykle również z dużą szybkością i niezależnie od warunków pogodowych. Prawdziwi miłośnicy czterech kółek wciąż pobijają swoje rekordy dzienne, tygodniowe i roczne. Jednak taka jazda zdecydowanie wymaga odpowiedniego sprzętu i przygotowania. To przede wszystkim rower, ale także odpowiedni ubiór oraz dodatki, które czynią jazdę efektywniejszą i bardziej komfortową.

Jednym z niezwykle ważnych elementów wyposażenia każdego zapalonego rowerzysty są buty rowerowe spd, które sprawiają, że jazda jest efektywniejsza, wydajniejsza, a siła włożona w pedałowanie znacznie lepiej rozłożona, co w efekcie przekłada się na mniejsze zmęczenie nóg, nawet na bardzo długich dystansach.

Specyfikacje butów rowerowych spd

Mają one kilka cech charakterystycznych, które sprawiają, że nie pomylimy ich z żadnymi innymi. Są to przede wszystkim twarde podeszwy ze specjalnymi zatrzaskami, które są kompatybilne z systemem spd pedałów rowerowych oraz dość agresywne bieżniki. Jedynie modele górskie są nieco mniej sztywne, ale związane jest to z tym, że na takim szlaku trzeba czasem zejść z roweru i drogę przebyć pieszo.

Buty rowerowe spd szosowe nie nadają się do chodzenia, ale nie do tego mają przecież służyć. Pełnię swoich zalet oddają podczas długiej i wyczerpującej jazdy. Dlatego nie poleca się ich do jazdy po mieście, gdzie trzeba się często zatrzymywać na światłach. Na szczęście istnieją modele miejskie, które przypominają zwykłe tenisówki i można w nich również chodzić.

Zapięcia i membrany

Buty tego typu mogą różnić się także rodzajem zapięcia oraz materiałami, z których zostały wykonane. Najpopularniejsze rozwiązania to oczywiście sznurówki, ale równie wygodne są zapięcia typu rzepy, klamry, a ostatnio także specjalny system boa, który daje możliwość bardzo szybkiej regulacji.

Buty rowerowe spd wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które chronią stopę przed warunkami atmosferycznymi oraz poceniem się stopy. Specjalne siateczki i membrany sprawiają, że jazda pod tym względem jest niezwykle komfortowa. Modele na zimę posiadają jeszcze nowsze rozwiązania technologiczne, które szczególnie chronią przed wiatrem i opadami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/buty-rowerowe-spd-cat-70.

Comments are closed.

Pin It areapowerclub.com domains.pl xos2.com