Podczas mezoterapii igłowej do skóry dostarczane są wybrane składniki aktywne, wybrane przez lekarza na podstawie potrzeb skóry Pacjenta. Preparaty mogą zawierać: kwas hialuronowy, kolagen, koenzym Q10, witaminy, aminokwasy i wiele innych. Dzięki ogromnemu wyborowi ampułek mezoterapia pozwala na uzyskanie rozmaitych efektów, np. redukcję zmarszczek, wzmocnienie bariery ochronnej skóry, nawilżenie, rozjaśnienie przebarwień. Dowiedz się więcej na temat tego uniwersalnego i wyjątkowo skutecznego zabiegu medycyny estetycznej.
Czym jest mezoterapia igłowa?
Mezoterapia igłowa to sposób na przywrócenie skórze zdrowej kondycji. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu pod skórę koktajlu zawierającego składniki aktywne. Mezoterapię można przeprowadzić na skórze twarzy, szyi i dekoltu oraz całego ciała, w tym na skórze głowy. Stosuje się zarówno w celu redukcji istniejących zmian, jak i profilaktycznie. Specjaliści z Kliniki La Perla Nowy Sącz w Galerii Trzy Korony wymieniają następujące wskazania do wykonania mezoterapii igłowej:
- redukcja drobnych zmarszczek,
- działanie anti-aging,
- nawilżenie skóry,
- redukcja przebarwień,
- wzmocnienie mieszków włosowych,
- poprawa kondycji włosów,
- leczenie łysienia,
- redukcja cellulitu,
- leczenie blizn i rozstępów.
Jak dobiera się preparaty do mezoterapii?
Mezoterapia igłowa działa na dwa sposoby. Iniekcja skóry pobudza procesy regeneracyjne, takie jak wzmożona produkcja kolagenu i elastyny. Efektem jest wzmocnienie, zagęszczenie i poprawa napięcia skóry. Istotne jest również to, jaki preparat zostanie użyty podczas mezoterapii igłowej. Koktajl dobierany jest na podstawie stanu skóry Pacjenta, jego potrzeb i celu zabiegu. Jednym z najczęściej wykorzystywanych składników w preparatach do mezoterapii jest kwas hialuronowy. Znajduje on zastosowanie w zabiegach na twarz, ciało i skórę głowy. Substancja ta ma silnie nawilżające działanie, ponieważ jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać nawet 250 cząsteczek wody. Dzięki jego zastosowaniu spłyceniu ulegają drobne zmarszczki, cera odzyskuje blask i staje się jędrniejsza.
Mezokoktajle mogą zawierać również takie składniki, jak: kolagen, retinol, witaminy C, E, D, B2, B5, koenzym Q10, aminokwasy i wiele innych specjalistycznych substancji. W skład preparatu może wchodzić jeden dominujący składnik lub kilka wzajemnie uzupełniających się związków. Innowację stanowią zabiegi mezoterapii igłowej z użyciem tzw. stymulatorów tkankowych lub osocza bogatopłytkowego pobranego z własnej krwi Pacjenta.
Zabieg medycyny estetycznej? Tylko u lekarza!
Mezoterapia igłowa jest zabiegiem medycyny estetycznej, a więc powinna być wykonywana przez lekarza. Przed iniekcją odbywa się konsultacja, której celem jest wykluczenie przeciwwskazań i zakwalifikowanie Pacjenta do zabiegu. Na podstawie wnikliwego wywiadu i badania lekarz dobiera odpowiedni preparat oraz dawkę. W zależności od użytych substancji, techniki ostrzykiwania (tradycyjna iniekcja czy mikornakłucia) oraz indywidualnego progu bólowego mezoterapię wykonuje się po zastosowaniu kremu znieczulającego lub bez znieczulenia.
Jeśli rozważasz mezoterapię igłową lub inny zabieg medycyny estetycznej, wybierz klinikę, w której procedury medyczne wykonywane są przez lekarza. Kliknij tutaj, aby poznać listę polecanych klinik medycyny estetycznej.
Comments are closed.