Ciasne, ale własne. Lepiej stać się posiadaczem małego mieszkania na osiedlu, niż ciągle płacić za wynajem. Osoby, które stają się posiadaczami takiego mieszkania zastanawiają się, jak powinna wyglądać kuchnia w bloku z wielkiej płyty?

Jasna kuchnia w bloku z wielkiej płyty

Mała kuchnia powinna być jasna. Źle dobrana kolorystyka może wpłynąć na samopoczucie, jak również na to, że domownicy nie będą chcieli przebywać w tego typu pomieszczeniu. Tak, nie zawsze jasne kolory będą odpowiadać, ponieważ ktoś woli nieco ciemniejsze motywy. Jeżeli tak faktycznie jest, lepiej wybrać ciemniejsze dodatki, które na tle jasnych barw, będą prezentować się jeszcze lepiej, stanowiąc wyraźny kontrast. Jasna kuchnia pomaga rozświetlić całą przestrzeń – w szczególności, w tych miejscach, gdzie na co dzień jest kiepski dostęp do światła naturalnego.

Funkcjonalna, mała kuchnia

Kuchnia w bloku z wielkiej płyty jest mała, ale nie powinna powodować żadnych ograniczeń. Może i nie ma tu dużo miejsca, ale to nie oznacza faktu, że nie może to być miejsce, pełne najróżniejszych, ciekawych niespodzianek i rozwiązań technologicznych. Mówi się, że narożniki w kuchniach to najmniej funkcjonalne miejsca. Jest to błędne twierdzenie, ponieważ tego typu miejsca, można także dobrze zaplanować, wykorzystując m.in. specjalną szafkę pod zlew. Należy pamiętać o prawidłowo ustawionym ciągu roboczym, aby mieć pewność, że kuchnia będzie urządzona w sposób funkcjonalny. Nikomu nie będzie wtedy przeszkadzało to, że jest to małe pomieszczenie.

Comments are closed.

Pin It ikotka.com